Sai Sathya Baba’dan…

25 Ocak 2017

“Tanrı ne ödüllerle ne de cezalarla ilgilenir. O sadece yansıtır, yankı yapar ve tepki gösterir. O ebedi tanıktır. Kendi kaderinizi kendiniz yaratırsınız. İyilik yapın, iyi olun, karşılığında iyilik görürsünüz. Kötü olun, kötü işler yapın, kötü sonuçlar biçersiniz. Tanrı’ya ne teşekkür edin, ne de O’nu suçlayın, kendinize teşekkür edin, kendinizi suçlayın. Plan’ı sadece Rab bilir, çünkü plan O’nundur! Siz sahnede sadece oyunun bir kısmını gördüğünüz için her şey çok karmaşık görünmektedir.

Ancak tüm öykü gözler önüne serildiğinde O’nu ve Plan’ını takdir edeceksiniz, bunun için de yanılsama perdesinin arkasına geçip Yönetmen’in kendisiyle temasa geçmeniz gerekir.” 

“Ben yeni bir kült yaratmak için gelmedim, insanların bu konuda yanılgıya düşmelerini istemem. Çeşitli konferanslarda Sai’nin eşsiz kudretlerini ve bazı kimselerin benim hakkımda yazdıkları kitaplarda mucize olarak tanımlanan olayları işlersiniz. Fakat sizden ricam bunlara önem vermemenizdir, onların önemini abartmayın. En önemli ve en anlamlı kudret benim sevgimdir, bilesiniz. Göğü yere veya yeri göğe dönüştürebilirim, ama bu İlahi Kudretin âlâmeti değildir. Eşsiz olan âlâmet, etkili, evrensel ve her dâim mevcut olan Sevgidir.”