Hatay, Samandağ Deprem Bölgesi Elimi Bırakma Resim Sergisi

Sergi Tarihi : 21 Haziran – 7 Temmuz 2023
Mekân : Astoria Alışveriş Merkezi / CORPUS Galeri
Adres : Esentepe Astoria Alışveriş Merkezi No:127 Kat: -2 Şişli /İSTANBUL
Sergi İsmi : “Elimi Bırakma”

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan deprem sonrasında bir grup sanatçı olarak ne yapabileceğimizi düşündük ve öncelikli olarak minik kalplere ulaşmak istedik. Deprem acısıyla yüzleşen çocuklarımızın kaygı ve korkularından biraz olsun uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla gönüllü arkadaşlarımızla birlikte Hatay Samandağ bölgesindeki çocuklarımızla buluştuk.

İlk yolculuğumuzu 10-18 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik ve projemiz için çevremizden sağladığımız desteklerle sanatsal malzemeler temin ettik. Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarla bir araya gelerek, duygularını sanat aracılığıyla ifade etmelerine yardımcı olmak için resim çizdik ve eğlenceli zamanlar geçirmeye çalıştık.

İkinci yolculuğumuzu 03-11 Mayıs 2023 tarihleri arasında yine Hatay Samandağ bölgesinde gerçekleştirdik ve farklı noktalara giderek daha fazla çocuğa ulaşma şansı elde ettik. Çocuklarımızın duygularını yansıtan resimlerini sizlerle paylaşmanın yanı sıra, bu sergiden elde edilecek geliri yine çocuklarımıza sanat malzemesi olarak yönlendirmeyi arzuluyoruz. Gerçekleştirilen tüm faaliyetler sonucunda oluşan sergiyi hem Samandağ’da hem de İstanbul’da sizlerle buluşturmayı planlıyoruz.

Çocuklarımızın duygularını seslendiren ve çizgiye, renge dönüşen bu resimler, sizlerin katkılarıyla daha güzel eserlerin ortaya çıkmasına ve yaraların sarılmasına yardımcı olabilir.

Sizleri de yapılacak olan bu sergiye bekleriz.